Οι αθλητές στίβου του Παμμηλιακού συμμετείχαν σε πανελλήνια πρωταθλήματα

Με αξιόλογες επιδόσεις συμμετείχαν οι αθλητές του Παμμηλιακού σε πανελλήνια πρωταθλήματα στίβου  σε τρείς κατηγορίες.

Ο Χαβάκης Γιώργος  πήρε μέρος σε 2 αγωνίσματα στο πανελήηνιο πρωτάθλημα εφήβων-νεανίδων  που έγινε στα Τρίκαλα  στις 16-17 Ιουνίου .Στα 100μ εφήβων ,στάθηκε άτυχος καθώς ήταν ανάμεσα σε 4 αθλητές που έκαναν την ίδια επίδοση 11.56,και τελικά δεν προκρίθηκε στο τελικό – κατετάγη  17ος . Στα 200 μ εφήβων ,που δεν είναι το αγώνισμά του ,κατέλαβε την 37η θέση, με επίδοση 23.59.

Στις  23-24 Ιουνίου έγινε στην Κατερίνη το Πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων-κορασίδων.

Η Βήχου Κατερίνα  στο αγώνισμα των 200μ κορασίδων κατετάγη 40η ανάμεσα σε 52 αθλήτριες με επίδοση 27.84 .Ο Νοστράκης  Αγησίλαος κατέλαβε την 24η θέση στη δισκοβολία παίδων με επίδοση 29.39.

Ο  Μάλλης Βαγγέλης συμμετείχε στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ππ-πκ α που έγινε στη Χαλκίδα στις 30 Ιουνίου και 1Ι Ιουλίου , σημειώνοντας και ατομικό ρεκόρ,με επίδοση 3.00.31, κατέλαβε την 26η  θέση στο αγώνισμα των 1000μ ππ α.

Σε δυο διοργανώσεις στίβου συμμετείχαν οι αθλητές της ομάδας στίβου του Παμμηλιακού λίγο πριν τα πανελλήνια πρωταθλήματα.

Το  Σαββατοκύριακο 2-3  Ιουνίου έγινε  με μεγάλη επιτυχία ,στη Νάξο το διεθνές μιτινγκ σύνθετων αγωνισμάτων ανδρών-γυναικών. Στους αγώνες συμμετείχαν έλληνες και  ξένοι αθλητές και  σημειώθηκαν σημαντικές  επιδόσεις.

Παράλληλα έγιναν και αγωνίσματα και για όλες τις υπόλοιπες κατηγορίες.

Ο Χαβάκης  Γιώργος του Παμμηλιακού  βελτιώνοντας το χρόνο του 11.44 , κατέλαβε την 1η  θέση στα 100μ των ανδρών.

Στις 9 και 10 Ιουνίου η Βήχου Κατερίνα και ο Μάλλης Βαγγέλης συμμετείχαν στα  ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΑ που έγιναν στο γήπεδο του Πανελληνίου.

Η Βήχου Κατερίνα κατετάγη 11η στα 200 μ νεανίδων σημειώνοντας  ατομικό ρεκορ 27.63 και  συμμετετείχε ,στα 200 μ, και στο πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων – κορασίδων στη Κατερίνη στις 23-24 Ιουνίου.

Ο Μάλλης  Βαγγέλης πήρε μέρος  στα 1000 μ παμπαίδων α και κατετάγη 14ος ανάμεσα σε 25 αθλητές με χρόνο 3. 02.75. Ο αθλητής του Παμμηλιακού  συμμετετείχε και στο  πανελλήνιο πρωτάθλημα παμπαίδων –παγκοασίδων   στη Χαλκίδα στις 30 Ιουνίου.